Zidane: Ronaldo është rikthyer

zizu-4_1480188954-1953762

Zinedine Zidane ka lavdëruar Ronaldon
Cristiano Ronaldo ka shënuar dy gola në fitoren prej 2:1 të Real Madridit ndaj Sporting Gijon, duka ia siguruar kështu tri pikë të tjera ekipit të Zinedine Zidane, shkruan Gazeta Express.

Për këtë është shprehur i lumtur edhe Zidane, i cili mendon se portugezi është rikthyer në më të mirën e tij.

“Ju gjithmonë pyesni për të njëjtat gjëra. Ronaldo të ndëshkon në çdo moment. Kur nuk shënon, njerëzit mendojnë se ai nuk po luan mirë. Ai bëri një ndeshje të mirë, u kombinua shumë mirë me Benzeman dhe punoi shumë për ekipin. Ai është rikthyer në formën më të mirë”, tha Zidane. /Express/