Zhdukni qimet e sqetullave duke përdorur këtë krem, 2 mënyra të lehta që funksionojnë

Ja disa metoda të lehta, vetëm 2-3 herë në javë që të gjitha qimet e padëshiruar të zhduken plotësisht.

1. Pastë me shafran Indie

Gjysma filxhan shafran pluhur
Qumësht i thjeshtë
Ujë i ngrohtë
Nje peshqir

Përzieni të gjithë përbërësit për të bërë një pastë të trashë.

Lyeni pjesën e sqetullës dhe lëreni për 20 deri në 30 minuta.

Lani me ujë të ngrohtë dhe fshini me peshqir për të liruar follikulat.

2. Bikarbonat natriumi.

Për këtë do t’ju duhet:

Bikarbonat natriumi
Ujë

Bëni një paste me sodë buke me pak ujë.

Sigurohuni që nuk është i lëngshëm, përndryshe ajo nuk do të mbetet për kohë të gjatë në lëkurën tuaj.

Para se të shkoni në shtrat, aplikoni këtë paste në sqetullat tuaja.

Lëreni gjatë natës dhe lani këtë zonë në mëngjes.

Burimi: the-mind-core.com
©day10gjera.com/a.c