Video

Gati për dëborë? Ja zonat që do të zbardhen sonte pas mesnatës (FOTO LAJM)

Mund të ju duket e pabesueshme, por sonte pritet të ketë reshje dëbore. Sipas parashikimeve, pas mesnatës priten reshje dëbore në zonat malore në Veri dhe Lindje të vendit. Temperaturat në zonat e thella malore gjatë orëve të para të së shtunës, ulen nën 0°C, në zona të veçanta deri – 4°C. “Meteoalb” ka publikuar edhe “hartën e dëborës”, ku […]

Read More

Vdes biznesmeni i njohur në Tiranë

Ndahet nga jeta para kohe një prej biznesmenëve më të njohur në Tiranë. Vdekja e tij konfirmohet nga kompania që ai drejtonte. Arben Burimi, i njohur si pronari i rrjetit të fast food-eve “Kolonat” u nda nga jeta mëngjesin e sotëm, si pasojë e një infarkti. Biznesmeni i ndjerë është baba i tre fëmijëve. Kompania e drejtuar prej tij konfirmon […]


Vajza 4 muajshe vdes në çerdhe; ja shkaku që duhet ta dijë çdo nënë!

Një tragjedi e tëmershme i ka ndodhur kësaj nëne nga Brazili e cila e pa për herë të fundit vajzën e saj 4 muajshe para se ta çonte në çerdhe atë ditë. Një orë pasi nëna e la vajzën e saj në çerdhe, ajo mori një foto nga punonjësit që mbanin foshnjën e saj, duke i thënë se çdo gjë […]


Shkenca konfirmon: Kjo është metoda që largon energjinë negative nga shtëpia juaj

Ndiehni gjatë gjithë kohës sikur jeni të mërzitur dhe asgjë nuk po ju shkon siç duhet pavarësisht se sa përpiqeni.Çdo gjë që na rrethon njerëzit objektet kafshët, absolutisht çdo gjë ka energjinë e saj përkatëse. Dhe nëse kjo energji është negative ka një impact shumë të madh në jetën tonë nga gjërat më bazike tek problemet më të mëdha Sot […]


I fejuari paralizohet pak muaj para dasme, veprimi i saj i la të gjithë me gojë hapur

Ata ishin prej vitesh bashkë dhe dashuria e madhe që kishin për njëri-tjetrin i bëri të vendosin të kurorëzoheshin në martesë. Por duket se fati nuk ishte me ta, teksa gjatë pushimeve Brett Geenhill pas një zhytjeje në det, doli i paralizuar dhe në gjendje të rëndë. Pas ndërhyrjes së mjekëve, ai mësoi se ishte paralizuar nga qafa e deri […]


E tëra nudo, Bleona do t’ua huq mendjen me këto fotografi

Është një nga këngëtaret shqiptare, e cila gjithnjë bën bujë qoftë edhe me një foto të saj. Në rrjetet e saj sociale ajo ka publikuar disa fotografi pothuajse nudo, në të cilat shfaqë linjat e saj seksi. Publikimi i fotografive seksi është përditshmëri për këngëtaren shqiptare. Ja disa prej tyre: Shikoni fotot me poshte Vazhdim


Seks me nxënësin derisa i zbuloi babai, mësuesja dënohet me burg

Një mësuese britanike është dënuar me 16 muaj burg pasi pranoi aferat seksuale që kishte pasur me një prej nxënësve të saj 15-vjeçar. 23-vjeçarja Alice McBrearty, pranoi marrëdhënien 4-mujore me një nxënës, të cilit ajo i kishte dhënë mësim në Londrën Lindore. Sipas dëshmive në Gjykatën Mbretërore në Snaresbrook, McBrearty e puthi të riun në klasë dhe kreu marrëdhënie seksuale […]


“O si nuk kam një vend në foltore, ashtu si Rigerta!”, mesazhi i kësaj vajze do t’ju rrëqethë mishin

Rigerta Loku, vajza mirditore që përloti pak ditë më parë deputetët në Parlament dhe që na rrëqethi të gjithëve me fjalimin e saj, ka bërë që deri diku të reflektojmë. Ka shërbyer deri diku që të hapim sytë të gjithë një herë e mirë dhe të kuptojmë “llumin” ku po jetojmë. Pavarësisht spekulimeve që Gerta ishte e shtirur, ajo ç’ka […]


Raketa që mund të nxisë Luftën e III Botërore

Raketat “supersonike” mund të nisin Luftën e Tretë Botërore nëse kombet e fuqishme shfaqin tendenca dhune, paralajmërojnë ekspertët. Aktualisht po zhvillohen nga SHBA, Rusia dhe Kina. Një raport tronditës tregon se përhapja e kësaj klase të re të armëve mund t’i rrezikonte kombet e vogla dhe të mëdha në një luftë strategjike. Raporti rekomandon që SHBA, Rusia dhe Kina duhet […]