Shkencëtarët italianë deklarojnë: Ja si të krijoni vet viagra natyrale vetëm nëpërmjet këtyre 2 përbërësve!

A e dini se shalqiri është një nga frutat më të shëndetshme në botë? Përveç ofrimit të përfitimeve të shumta shëndetësore, ai është gjithashtu një ushqim i përkryer që nxit kënaqësinë!

Shkencëtarët italianë kanë quajtur lëngun e shalqirit një Viagra natyrale për shkak të efekteve të saj të nxitjes së dëshirës seksuale tek meshkujt.

Shalqiri përmban 92% të ujit dhe është një burim i shkëlqyer i vitaminës C. Ai përmban vetëm 72 kalori, prandaj është një perberes qe perdoret shpesh ne shume dieta. Ja se çfarë ju nevojitet për të krijuar një Viagra natyrale:

Përbërësit:
Shalqi
Shegë
Lëng limoni

Përgatitja:
Së pari, merrni ¼ e një shalqiri,një shegë dhe lëngun e nje kokrre limoni dhe përziejini në një blender. Kullojeni përzierjen nëse dëshironi, por konsumimi i farave eshte mjaft i dobishem. Konsumoni 2 lugë ose 1/3 e një filxhani të pijes çdo mëngjes në stomak bosh dhe çdo mbrëmje para se të shkoni në shtrat. Përzierja do të nxisë rrjedhjen e gjakut në penisin tuaj dhe do të përmirësojë qëndrueshmërinë tuaj dhe performancën në shtrat.

Burimi: /healthyremedies.net
©gatuajshendetshem/përktheu j.memeli/