Shëndetësi


Ja Çka deklaroi Harun Aliu në dy intervistat e fundit para vrasjes (VIDEO)

Agjencia e lajmeve INA dhe gazeta “24 orë” ishin ndër mediat e vetme që zhvilluan intervista ekskluzive me kryetarin e AK-së, Harun Aliu, i cili u vra në incidentin e fundit në Radushë. Ja se çfarë deklaroi Aliu për aktivitetet e tij… INTERVISTA – I – 25/11/2009 Harun Aliu, i njohur si ish-komandant Kushtrimi dhe një nga themeluesit e Ushtrisë […]


Lajm i keq për përdoruesit e iPhone, ja çka do të ndodhë nga 1 nëntori

Fanatikët e Appletë cilët akoma përdorin një iPhone 4 së shpejti telefonët e tyre mund të jenë të padobishëm. Një raport i fundit thotë se telefoni “antik” do të shtohet në listën e paisjeve zyrtare të dala nga përdorimi duke filluar nga data 31 Tetor. Apple i referohet “e vjetëruar” një paisje e cila nuk është prodhuar më prej të […]


Si të hiqni gurëzat e formuar në dhëmbë dhe në mishin e dhëmbëve në mënyrë natyrale!

Në ditët e sotme, ushqimi që konsumojmë është ndryshuar ndjeshëm me atë që kemi konsumuar para shumë viteve. Ne shumë shpesh konsumojmë ushqim të butë që nuk ka nevojë të përpunohet për një kohë të gjatë. Prandaj,kjo çon në formimin e gurzave, zakonishtë me ngjyrë të verdhë ose ngjyrë kafe. Gurzat janë ngjitëse, një formë e butë e baktereve që krijohet […]Më në fund përgjigjet Putin, tregon se a do ta sulmojë Rusia Evropën

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, ka thënë sot se është budallallëk të mendosh se Rusia dëshiron ta sulmojë dike në Evropë. Lideri rus i bëri këto komente në klubin “Valdai”, ku shtoi ai: “Rusia e vlerëson pavarësinë dhe identitetin e vet,” transmeton Express. Ai ka insistuar se Rusia nuk synon ta dominojë botën apo të konfrontohet me ndonjë vend tjetër. […]


Bëni kujdes! Kur blini pastë dhëmbësh kontrolloni ngjyrën e katrorit

Ndoshta nuk i keni kushtuar rëndësi katorit të vogël që gjendet në fund të ambalazhit të pastës së dhëmbëve. Ky katror zbulon se në pastën tuaj gjenden vetëm përbërësit natyralë apo kimikatet. Zakonisht, këta katrorë janë me ngjyrë të zezë, blu, të kuqe ose jeshile. Nëse katrori ka ngjyrë të zezë atëherë pasta është e përbërë nga kimikatet. Ngjyra e […]Aksident i rëndë , një vajzë e shtrirë në tokë dhe një e lënduar rëndë (FOTO)

Sapo ka ndodhur një aksidnet në hyrje të Tetovës afër pikpagesës Gostivar-Tetovë. Siç mëson portali TetovaSot aksidenti ka ndodhur mes një veture ‘Audi A8’ me targa të Tetovës dhe një autobusi me targa të Shkupit. Ekipet e ndihmës së shpejt menjëherë kanë arritur në vendin e ngjarjes, si dhe policia. Nga spitali i Tetovës për TetovaSot konfirmojnë aksidentin por ende […]