Shëndetësi


Ja si të stabilizoni tensionin e gjakut

Hipertensioni ose presioni i lartë i gjakut është një sëmundje e kohës moderne, e cila ndodh si rezultat i rritjes së stresit, dietës jo të mirë, mungesës së gjumit apo jetesës sedentare. Sëmundja mund të…

Lëngu i limonit sekret i bukurisë femërore

Nëse mendoni se limonat janë vetëm të mira për embelsira dhe pije freskuese, atëherë ky artikull do t’ju bëjë të mendoni përsëri. Limonat mund të jetë shumë mët e dobishem nga sa ju mund të…


Kafeja rrit potencialin seksual tek mashkulli

Një studim i një grupi shkencëtarësh britanikë arriti në përfundimin se ushqimet e pasura me antioksidues janë në gjendje të përmirësojnë potencialin riprodhues tek meshkujt, shkruan “Science Journal”. Kafeja dhe çaji janë shumë të pasur…Ja si ndikon qumështi në shëndetin tuaj

Për shkak të vetive të tij ushqyese qumështi, konsiderohet si një vakt i plotë. Ai përmban një numër të konsiderueshëm vitaminash për të cilat trupi ynë ka shumë nevojë si: kalcium, yndyrna, ptoteina, vitamina D,…