Plas sherri në emision/ Zheji: Mos u bëj rrugaç këtu, Çuli: Ke inate personale me Ramën

Ka pasur debat mbremjen e djeshme në emisionion “360 grade” të Artur Zhejit në “Ora News”, ku diskutohej lidhur me çështjen e Teatrit Kombëtar.

Tonet janë ngritur kur drejtori i teatrit Ervin Çuli i ka thënë Zhejit se ai ka për qëllim të shajë kryeministrin Rama për interesa të tij personale dhe gjen rast të “bajatosë” debatin e teatrit.

Debati i plotë:

Zheji: Mund të mos më ndërpresësh të lutem se më shkruajnë

Çuli: Zotëri, ti e ke ndërtuar edhe panelin edhe debatin për të bërë monolog ti, po ke ftuar edhe 5 njerëz, që unë jam këtu me një zonjë që është edhe shtatzanë, dhe ti më ndërton një komplot në këtë emision dhe më thua mua mos ndërhy. S’mund të më bësh gjyqin mua këtu.

Zheji: E para,…

Çuli: I dashur Zheji, ti gjyqin mua këtu nuk ma bën dot

Zheji: Këtu nuk është gjyqi jot o Ervin

Çuli: Ti sot je palë

Zheji: Unë jam gazetar i angazhuar me Teatrin…Dëgjo je mirë me vokal
padyshim që jam më mirë se ty, kurse ti qenke aktor shumë i mirë, të kisha futur në teatër Kombëtar

Zheji: Emisioni është revolta e artistëve,

Çuli: Për cfarë?

Zheji: E ka brenda qëndrimin

Çuli: Për dy skena të reja? protestë se po afrohen dy skena të reja? Mos more

Zheji: Nuk ke të drejtë të mbyllësh gojën, lër radhë të flas

Çuli: Ju doni gijotinë, unë s’jam për gijotinë

Zheji: Nëse ke halucinacione më vjen keq

Çuli: Ti vazhdo me monologun e ke monologun shumë të mirë, bjeri qeverisë

Zheji: Ti po bën zëdhëësin e Qeverisë

Çuli: Unë po mbroj këtë sulm banditesk që më bëhet mua dhe ne në këtë studio

Zheji: Kush ta bëri Bujar Aseriu? Ema Andrea?

Çuli: Ti, ti, po bën sulm banditesk se nuk le që njeriu të flasi

Zheji: Ore ai po flet ti e ndërpret, jam zot i emisionit unë këtu, e nuk të lë ty të më prishësh emisionin

Çuli: Smund të bësh ca të duash ne panel

Zheji: Ti ke radhën tënde

Çuli: Po ti sta jep fjalën,pak më serioz se je në gazetari

Zheji: Faleminderit shumë se më mësove dhe gazetarinë, ti i dike të gjitha

Çuli: Ke inate personale, ke inate personale me Ramën dhe kujton se po i nxjerr në Teatrin Kombëtar

Zheji: Ore këtu ka një problem të madh, kaq shumë të djeg ajo që thotë Asqeriu

Culi: Të lutem dhe unë, me ke ftuar në emisin mos më fyej

Zheji: Vetëm ke fyer ti Culi, se unë nuk spekuloj, se një nga ata,

Culi: Pse ca është kjo

Zheji: Dëgjo pak, e para mos u bëj rrugaç këtu

Culi: Unë rrugaç? Unë nuk i frikësohem asgjëje