Përzierja që do të heq menjëherë nga trupi juaj disa kilogramë toksina!

Është shumë e rëndësishme të mësoni sesi të kujdeseni për mirëqenien e shëndetit tuaj, duke shmangur kështu shumë sëmundje të rënda. Mund ta nisni këtë me pastrimin e zorrëve, të cilat janë një burim i madh i toksinave të dëmshme për shkak të funksionit që kryejnë.

Mos u shqetësoni! Kemi lajme të mira! Ka disa mënyra natyrale dhe shumë efikase që do t’ju ndihmojnë për shëndetin tuaj.

Dhe kjo që do t’ju tregojmë është një recetë e thjeshtë, e cila do t’ju vijë në ndihmë për pastrimin e zorrëve, duke larguar prej tyre disa kilogramë toksina.

Përbërësit:

1 filxhan me lëng molle;

2 lugë gjelle me lëng limoni;

1 lugë gjelle me lëng xhinxheri;

Gjysmë luge me kripë gjelle;

Gjysmë filxhani me ujë të filtruar;

Përgatitja:

Përzieni të gjithë përbërësit në një blender.

Si ta përdorni:

Përzierjen duhet ta pini çdo mëngjes esëll për një javë.