Perkqesohet moti, rënia vijon dhe nuk ndalet. Nesër pritet…

Sipas parashikimit te metereoloegeve te Meteoalb, moti per diten e merkure do te jete:

Kthjellime e vranësira kalimtare dominojnë zonat Perëndimore por me vranësira të dukshme mbeten zonat Lindore.

Edhe pasditja vijon ekstremin Jugor ku priten vranësira të herë pas hershme.

Temperaturat e ajrit ulen me 2°C në mëngjes por rënie të lehtë sjellin orët e mesditës.