Njihuni me Sophie Castriota stërmbesa e Skënderbeut, Ja se me kë është në lidhje!

Kohë më parë në Aeroportin e Prishtinës kishte mbërritur Sophie Castriota, e cila thuhet se është stërmbesa e heroit Gjergj Kastioti Skënderbeut. E për të ishte folur shumë se ajo ishte në një lidhje së bashku me reperin e njohur Skivi,transmeton Gazeta Express. Lexo edhe  11 shakatë më të mira për Halil Budakovën Ai madje e kishte shoqëruar atë sa […]


Ky përbërës do të ndryshoj fytyrën tuaj për vetëm 5 minuta

Një fytyrë e butë dhe pa akne. Kjo mund të jetë dëshira më e madhe e një femre. Ne shpenzojmë mijëra dollarë në produkte kozmetike, kremra, maska dhe të tjera vetëm për të plotësuar këtë dëshirë. Lëkura ndikohet nga shumë gjëra, përfshirë faktorët ambiental, dietat e pashëndetshme dhe mosha. Me kohën lëkura jonë humbet elasticitetin dhe poret mbyllen. Ja çfarë […]


SHBA në alarm, Presidenti Trump mobilizon 100 mijë trupa ushtarakë për…

   Agjencia e lajmeve “Associated Press” raportoi se ditën e sotme, Presidenti amerikan Donald Trump ka mobilizuar 100 mijë trupa të Gardës Kombëtare për të kontrolluar banorët e paligjshëm në vend. AP shkruan se administrata amerikane do të mobilizojë trupat ushtarakë në 11 shtete për kontroll të rreptë ndaj emigrantëve. Megjithatë ende nuk ka një deklaratë zyrtare nga vetë Trump […]


Bebe Rexha bën shqiponjën dykrenare dhe uron pavarësinë e Kosovës

Urimet për festën e Pavarësisë së Kosovës nuk kanë të ndalur. Një urim të veçantë ka bërë edhe këngëtarja e njohur me famë botërore Bebe Rexha.Me anë të kësaj video Bebe ka përshëndetur të gjithë fansat e saj në gjithë botën. Ajo së fundmi në profilin e saj në Facebook ka postuar një fotografi ku shihet duke bërë shqiponjën dykrenare, […]


Ronaldo tregon se si e përzunë nga Barcelona

Luis Nazario de Lima Ronaldo ka rrëfyer largimin e tij nga Barcelona. Sulmuesi brazilian ishte pjesë e Barcelonës për vetëm një sezon, 1996/1997, ku në 37 paraqitje kishte shënuar 34 gola. Ai pas një sezoni të shkëlqyer në ‘Camp Nou’, u transferua në Serie A, te Interi. “Eksperienca ishte e mrekullueshme, por nuk ishte e […]


Protesta e PD-së, Lulzim Basha merr mbështetje nga kongresmeni i SHBA

Kur edhe disa orë na ndajnë nga protesta e njoftuar nga Partia Demokratike prej disa javësh, një mbështetje për opozitën vjen nga përtej oqeanit. Këtë e ka njoftuar kreu i PD-së, Lulzim Basha përmes një postimi në rrjetin social “Facebook”. Kryedemokrati përcjell mesazhin e përkrahjes që i është paraqitur nga Kryetari i Komisionit të Punëve […]“Jemi gati, këto janë objektivat e klubit”

Skuadra e Shkëndijës bën përgatitjet e fundit për sfidën e parë në kampionat kundër Sileksit në Tetovë Kapiteni i KF Shkëndija, Ferhan Hasani, beson se futbollistët janë maksimalisht të përgatitur për pjesën e mbetur të sezonit dhe mezi presin përballjen me Sileksin. Përveç tjerash, Hasani foli edhe për objektivat e klubit, që janë kampionati i […]


Sampaoli flet për postin e trajnerit të Barcelonës

Jorge Sampaoli nuk ka përjashtuar mundësinë që një ditë të jetë trajner i Barcelonës, por ka insistuar se është i përqendruar te Sevilla Humbja prej 4:0 nga Paris Saint Germain në Ligën e Kampionëve, ka lëkundur karrigen e trajnerit Luis Enrique, i cili mund t’i thotë lamtumirë Barcelonës në fund të këtij edicioni. Mediat spanjolle […]


Limaj: Familjet Jashari dhe Haradinaj janë meritore për pavarësinë e Kosovës

 Lideri i NISMA-s Fatmir Limaj, së bashku me vëllanë e tij Demirin dhe deputetin e partisë së tij, Haxhi Shala, ka vizituar liderin e AAK-së, Ramush Haradinaj në Colmar të Francës. Limaj në një postim në Facebook ka shkruar se “UÇK-ja dhe familjet simbol të rezistencës së popullit tonë, si familja Jashari dhe Haradinaj janë […]