Era e keqe e gojës është shenjë e disa sëmundjeve

Nëse keni erë të keqe, atëherë mund të jeni duke vuajtur nga probleme të ndryshme shëndetësore. Studime të fundit kanë treguar se era që del nga goja mund të jetë shenjë e disa sëmundjeve serioze. Këto janë disa prej shenjave që mund të jenë të dobishme për ju. 1. Diabeti  Ketoacidosis, i njohur gjithashtu edhe si kundërmimi me erë frute, […]


Ky është ushqimi që e shkakton më së shumti kancerin

Organizata Botërore e Shëndetësisë ka vendosur hot dogët – së bashku me proshutën dhe mishërat e tjerë të përpunuar – në listën e gjërave që shkaktojnë kancerin. Po, ushqimi i shijshëm që e konsumoni çdo ditë është në kategorinë e njëjtë me duhanin, për shkak të aftësisë që ka për të shkaktuar kancer. Studime të ndryshme konfirmojnë se ka një […]


Qeni hero, hyri në zjarr për pronarët e tij

Një qen pësoi djegie të mëdha, pasi vrapoi nëpër flakë për t’i zgjuar pronarët e tij nga gjumi dhe për t’i shpëtuar nga djegia e shtëpisë. Qeni me emrin ‘Chico’ pësoi djegie në fytyrë dhe trup. Qeni hero doli nga ‘kolibja’ e tij dhe filloi të lehë kur pa se zjarri kishte shpërthyer në mesnatë në një shtëpi në Carelmapu, Kili. […]

Njerka ime e tërbuar për seks më ‘përdhunoi’ në shtrat

Isha 15 vjeç dhe kam kryer marrëdhënie për 3 vjet rresht me njerkën që ishte 26 vjeç babai im në ato kohë punonte në polici dhe ikte shpesh me shërbime …. Një natë që ndoshta mund të kenë qenë shumë nete ,por atë natë rreth orës 2 pas mesnate unë ndjej derën e dhomës të hapet. Hapa pak sytë dhe […]HISTORIA/ ‘Biseda e nxehtë, si më joshi mësuesja 45 vjeçe’

Kur dikur dëgjoja se në botën perëndimore shumëkush dashurohej, por edhe martohej përmes internetit, nuk e kuptoja se për çfarë bëhej fjala. Sot, një vit pasi kam instaluar internetin në shtëpi, e kam të qartë se si kanë mundur ata perëndimorë të njoftohen, dashurohen por edhe të martohen në këtë formë virtuale të komunikimit. Pa e pritur, një mbrëmje mu […]


Rrefim i korçares /E tradhtova burrin dhe jam krenare për këtë gjë

Unë që po ju shkruaj jam një nënë me dy fëmijë nga një zonë afër Korçës. Jam martuar para tetë vjetësh me një djalë që jetonte vetëm 40 minuta larg nga zona ku jetoja unë me familjen time. Për këtë djalin ndërhyri xhaxhai im. Pretendenti, që më pas u bë burri im, jetonte prej disa vitesh në Greqi, bashkë me […]