Shoqja e bën të qajë Morena Tarakun në emision (VIDEO)

Gresa Hyseni është shoqja më e mirë e bukuroshes Morena. Ajo nuk ka hezituar të bashkëpunoj me stafin e Express Rozë, që ta befasojë Morenën në emision. Se përse e ka bërë të qaj Morenën, e mësoni duke klikuar në linkun e mëposhtëm. Video nga minuta 36.53


Ja si janë njoftuar Neki Emra dhe Zana Zhavelli (VIDEO)

Popullariteti dhe simpatia që ata kanë nuk është e vogël. Gjersa ajo na ka shoqëruar për një kohë të gjatë si prezantuese lajmesh. Ai na shoqëron prej vitesh me zërin dhe këngët e tij të bukura. Janë ky njëri nga çiftet më simpatike të skenës, Zana Zhavelli dhe Neki Emra, të cilët për festën e […]


Celina – Odegaard, a e dini çfarë ndodhi pas ndeshjes? (FOTO)

Ndeshja e elitës së futbollit holandez mes Twente dhe Heerenveen, ka vënë përballë shumë miq kundër njëri-tjetrit. Ylli kosovar i Twentes, Bersant Celina, në këtë ndeshje për kundërshtar ka pasur Arbër Zenelin dhe Martin Odegaardin. Me këtë të fundit kanë qenë së bashku pjesë e grupmoshave të Norvegjisë. Odegaard është i huazuar nga Real Madridi […]


Berisha pranon se drejtoi furnizimin me naftë të Milosheviçit

Ka ndodhur ajo që nuk mendohej. Sali Berisha ish-presidenti dhe ish-kryeministri i Republikës ka pranuar publikisht se qeveria shqiptare ka qenë kundër embargos së naftës që OKB-ja ja kishte vendosur Jugosllavisë së cunguar të Sllobodan Milosheviçit. Duke pranuar njeheresh se firma “Shqiponja” e PD qe merrej me trafikun e naftes dhe thyerjen e embardos me Ish-Jugosllavine dhe gjithe procesi i […]


Berisha në shesh me qeleshe, bën shqiponjën me duar, por … ja gafa në FB

Ish-kryeministri Sali Berisha ka përcjellë në rrjetet sociale momente nga protesta e sotme e opozitës përpara Kryeministrisë. Mes publikimeve të ndryshme, Berisha ka postuar një foto në të cilën shfaqet me një qeleshe në kokë, teksa pozon me një qytetar dhe deputetin demokrat Gerti Bogdani. Madje teksa bashkon duart me qytetarin, ata së bashku bëjnë simbolin e shqiponjës.Por në komentin […]


Këto janë 306 zyrtarët që s’e kanë deklaruar pasurinë, mund të dënohen deri në 1500 euro gjobë1-dot g

  Qytetarët e Kosovës nuk kanë mundur të shohin pasurinë e disa zyrtarëve shtetërorë. Tërë kjo pasi ata nuk kanë pranuar të deklarojnë në formularët e pasurisë për vite të tëra. Agjencia Kundër Korrupsionit ka bërë të ditur në raportin e saj se gjatë vitit 2016, janë plot 33 zyrtarë shtetërorë që nuk kanë deklaruar pasurinë e tyre, shkruan Indeksonline. […]


Ramush Haradinaj ka disa fjalë falënderuese, ja drejt kujt?

Lideri i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, që po ballafaqohet me drejtësinë franceze pasi u ndalua nga autoritetet atje, si pasojë e një fletarresti të lëshuar nga Serbia në Interpol ka shkruar një status falënderimi për shqiptarët e Diasporës në llogarinë e tij në Facebook, njofton Klan Kosova. Të nderuar bashkëkombës nga Diaspora e dëgjova zërin tuaj nga […]


Vdes aktori i njohur (FOTO)

Ka ndërruar jetë në moshën 91-vjeçare, aktori Warren Frost. Aktori i cili luajti në “Twin Peaks”, vdiq pas një sëmundjeje të gjatë në Middlebury, VT. “Jemi të pikëlluar sot për t’ju njoftuar për vdekjen e babait tonë të dashur Warren Frost”, ka njoftuar djali i tij Warren Mark përmes një deklarate. Warren ishte gjithashtu i njohur për rolin e tij […]


Përgjaket aktorja Gresa Pallaska (Foto)

; Gresa Pallaska është një aktore mjaft e pëlqyer nga publiku. Ajo ka fituar një simpati të madhe nga publiku nga roli i “Rabisë” në serialin “Çka ka shpija”. Por ky nuk është projekti i vetëm që punon aktorja Pallaska, ajo tani ka nisur xhirimet për një projekt filmik në Britaninë e Madhe. Në disa fotografi që ka publikuar aktorja, […]