Mos i injoroni këto shenja sepse paralajmërojnë goditjen në tru

Goditja në tru shkaktohet nga ndërprerja e qarkullimit të gjakut në tru. Për fat të keq, kjo është arsyeja e katërt më e madhe e vdekjeve tek të rriturit. Kur ndodh goditja, qelizat e trurit në zonën e caktuar fillojnë të vdesin pasi mbeten pa oksigjen dhe lëndë ushqyese, për të cilat kanë nevojë për të funksionuar. Më të rrezikuarit […]


Kolorado kujton origjinën e Gashit: Kurrë mos harro prej nga vjen

Klubi i Kolorado Rapidsit, me anë të një postimi në faqen zyrtare në Facebook, ka bërë një thirrje patriotike për të gjithë ndjekësit e tij. “Kurrë mos harro prej nga vjen”, shkruan postimi i shoqëruar me foto të tre futbollistëve që mbajnë në sfond flamurin e kombësisë së tyre. Portieri Tim Hauard me flamurin amerikan, Shkëlzen Gashi me flamurin shqiptar […]


Kelmendi vjen me reagim të ashpër ndaj heqjes së flamujve turk në Prizren

Deputeti i pavarur i Kuvendit të Kosovës, Gëzim Kelmendi ka reaguar ndaj heqjes së flamujve Turk në qytetin e Prizrenit. Nëpërmjet një statusi në Faebook, ai ka shkruar se ky akt është i ulët dhe dëmton miqësinë me shtetin turk. Postimi i plotë: Largimi i flamurit të turk, rrjedh nga të ushqyerit në kuzhinat sllavo-komuniste Ky akt barbarë i disa […]


25 vite të jetës i kaloi në pyll, arsyeja është shumë e çuditshme? (Video)

Mick Dodge ka kaluar 25 vitet e fundit larg nga qytetërimi, jashtë vendit të tij për të jetuar në një pyll. Ai hoqi dorë nga puna e tij si mekanik në Fort Lewis për të jetuar këtë lloj jete. “Ky është pasioni im i vërtetë i jetës”, thotë ai. Dodge tani është vendosur në Gadishullin Olimpik në perëndim Washington State. Përfundimisht, […]Barcelona – Leganes, formacionet (Foto)

Barcelona dhe Leganes do të përballen sonte nga ora 20:45, në Camp Nou, në kuadër të xhiros së 23-të të La Ligas E përditshmja sportive katallane, Mundo Deportivo, ka publikuar fonacionet e mundshme të të dy skuadrave. Luis Enriqu, trajneri i Barcelonës, në këtë takim do të zbres në fushë me lojtarët më të mirë […]


Messi transferohet në Premierligë për 117 milionë euro (Foto)

Lionel Mesi është objektivi kryesor i Manchester Cityt për afatin kalimtar të verës Drejtuesit e Manchster Cityt besojnë se Lionel Messi është gati për tu larguar nga Barcelona, sidomos pas turpërimit nga Paris St Germain (4:0) në Ligën e Kampionëve. Sipas tabloidit britanik, Daily Mirror, ekipi nga Edihad planifikojnë t’i ofrojnë Barcelonës 100 milionë funte […]


“Presioni është te Barcelona”

Dani Carvajal do ta përcjellë me vëmendje sfidën Barcelona – Leganes Mbrojtësi spanjoll, Dani Carvajal, beson se fitorja prej 2:0 e Real Madridit ndaj Espanyolit, do t’i vë në presion rivalët, Barcelonën, shkruan Gazeta Express. Barcelona tani mbetet katër pikë prapa Real Madridit, të cilët të dielën nga ora 20:45 zhvillojnë në Camp Nou ndeshjen […]


Dëshironi të fitoni në bastore, atëherë luajini këto lojë

Sot do të zhvillohen disa ndeshje Interesante në Serie A, La Liga dhe Bundesligë Disa nga bastoret e njohura botërore sportive kanë dhënë prognozat e tyre rreth shtatë ndeshjeve më interesante që do të luhen sot. /Express/ Më poshtë keni disa prej ndeshjeve, nga të cilat ju mund të fitoni: B. Monchengladbach -RB Leipzig 2 […]


Tare dëshpëron gjigantët evropianë për yllin e Lazios (Foto)

Lucas Biglia nuk do të largohet nga Lazio, kështu ka thënë Igli Tare Ish sulmuesi i Kombëtares shqiptare, tashmë drejtor sportiv i Lazios, Igli Tare, ka dëshpëruar gjigantët evropian për Lucas Biglian. Tare ka thënë se klubi ka gati kontratën e re për lojtarin dhe se nuk do të largohet nga Olimpico. “Kontrata e Bilgias […]