Rrefim i korçares /E tradhtova burrin dhe jam krenare për këtë gjë

Unë që po ju shkruaj jam një nënë me dy fëmijë nga një zonë afër Korçës. Jam martuar para tetë vjetësh me një djalë që jetonte vetëm 40 minuta larg nga zona ku jetoja unë me familjen time. Për këtë djalin ndërhyri xhaxhai im. Pretendenti, që më pas u bë burri im, jetonte prej disa vitesh në Greqi, bashkë me […]


Rrëfim erotik/ Ja çka më bëri kunati, kur burri im shkonte në punë

Unë që po u shkruaj jam Meri, kam disa kohë e martuar. Të tregosh histori dashurie është kënaqësi si për atë që e përjeton atë moment, por edhe për atë që i lexon, por historinë që po tregoj unë po e shkruaj me lot e dhimbje për faktin se ajo më tmerron, ma trazon jetën time dhe seriozisht, më mundon […]


Kjo pastruese ka rrogën më të madhe se kryeministri, arsyeja (FOTO+18)

Disa muaj më parë u publiku një lajm i çuditshëm nga një kompani që kërkone punëtore për të pastruar por kushti ishte që këtë ta bënin të zhveshura. Një ofertë e tillë erdhi si bombë për shkak të kërkesës së tillë. E tash është bërë publike që kësaj kompanie i është bashkuar punëtorja e parë. Deni Kirkova ka thënë se […]


FOTO /Ky është qyteti i prostitutave, ja pse

“Djemtë e mirë shkojnë në parajsë, djemtë e këqij shkojnë në Pattaya”. Ky është slogani popullor në Pattaya. Mirësevini në kryeqytetin botëror të seksit. Mijëra meshkuj vërshojnë aty për të bërë seks. Qyteti ka mbi 27 mijë prostituta, thuajse një në pesë femra. Aq problem është çështja e prostitucionit, sa disa thonë se kjo është Sodoma dhe Gomorra e ditëve […]


Reagojnë ashpër turqit e Prizrenit për heqjen e flamurit të tyre

Partia Demokratike Turke ka reaguar me rastin e heqjes së flamurit turk në Prizren. “Flamuri turk, përpos që është flamur i Republikës së Turqisë, ai është edhe flamur i komunitetit turk të Kosovës. Sulmi i bërë ndaj flamurit turk konsiderojmë jo vetëm si sulm i bërë komunitetit turk, por edhe një akt kundër vlerave demokratike dhe vlerave multietnike dhe vlerave […]


A u kujtohet Gulsereni? Pas 6 vjet martesë ndahet nga burri (Foto)

Më e popullarizuara aktore turke, Nurgul Gultekin, është e lindur më 26 gusht 1976, në Afjonkarahisar të Turqisë, nja 300 kilometra larg Stambollit,shkruan Kosovarja. “I kam dy motra më të vjetra, të cilat më kanë përkëdhelur, ashtu që jam rritur si princeshë. Andaj, nuk është çudi që jam paksa egocentrike, asnjëherë në shtëpi nuk kam punuar asgjë, ndërkaq gjithmonë kam […]


Për nder të pavarësisë së Kosovës, llapjanët e falin xhumanë me plisa të bardhë (Foto)

Për nder të shënimit të nëntë vjetorit të pavarësisë së Kosovës, në xhaminë kryesore të Podujevës, xhumaja është falë me plisa të bardhë. Kjo është në nderim të shtetit dhe kombit, duke treguar edhe një herë se feja për shqiptarët nuk ka qenë pengesë, por bashkim, shkruan lajmi.net. Një gjest i tillë madhështor duhet të jetë shembuj gjithandej vendit, pasi […]


Me taksat e popullit: Këto janë shpenzimet marramendëse të familjes Trump për vetëm një ditë

Trump president, po sa i kushton vallë amerikanëve. “Washingtont Post” nuk përdor këto fjalë, por i nënkupton qartazi mes rreshtave të artikullit të kushtuar banorit të ri të famshëm të Shtëpisë së Bardhë, jeta luksoze e të cilit dhe shpenzimet për shërbimet sekrete do t’i detyrojnë taksapaguesit amerikanë të mundohen shumë për t’i bërë ballë “klanit Trump”. Makthi logjistik i […]


Ja si është jeta pas vdekjes, rrëfehet i rikthyeri në jetë

Biran Miller ishte shpallur i vdekur pasi kishte pesuar nje sulm te rende ne zenerm mirepo, per qudi te te gjitheve, 45 minuta pasi zemra e tij kishte pushuar se rrahuri ai ishte ngjallur perseri.Miller, 41 vjeqar, ne nje interviste te dhene per “WJW_TV”, tha se pergjate kohes kur ishte ‘i vdekur’ ai kishte pare nj drite te fuqishme dhe […]


Njihuni me Sophie Castriota stërmbesa e Skënderbeut, Ja se me kë është në lidhje!

Kohë më parë në Aeroportin e Prishtinës kishte mbërritur Sophie Castriota, e cila thuhet se është stërmbesa e heroit Gjergj Kastioti Skënderbeut. E për të ishte folur shumë se ajo ishte në një lidhje së bashku me reperin e njohur Skivi,transmeton Gazeta Express. Lexo edhe  11 shakatë më të mira për Halil Budakovën Ai madje e kishte shoqëruar atë sa […]