Patrice Evra-Man United: Zhvillim i fundit është i papritur

Patrice Evras i është ofruar një rikthim në “Old Trafford” – por si trajner, sipas raporteve nga Italia Ish-kapiteni i klubit kishte kulminacionin e karrierës së tij te Manchester United, duke fituar 5 tituj të Premier Leagues, Kupën e Ligës tre herë, Kupën e Botës për Klube dhe Champions Leaguen në vitin 2008. Mourinho është […]


“Kina duhet të paguajë thasë me para për të më transferuar atje”

Mesfushori holandez ka zbuluar se nuk do të transferohet në Kinë Wesley Sneijder ka deklaruar se për t’u larguar nga Galatasaray në drejtim të Kinës, kinezët do të duhet të japin një thes me para për të. “Duhet të paguajnë thasë me para për të shkuar unë në ligën kineze”-deklaroi mesfushori pasi emri i ti […]


Përkundër skandalit, Audi realizoi rekord shitjesh më 2016

Brendi luksoz gjerman, Audi ka thënë shitjet e veturave të tyre janë rritur në mënyrë rekorde, pavarësisht skandalit me emitimin e gazrave, transmeton koha.net. Kjo, përkundër se tani ka rënë në vendin e tretë për nga shitjet, pas brendeve luksoze rivale, si Mercedes-Benz dhe BMW në shitjet globale. Audi është kontribuuesi më i madh në […]


A e dini se kjo ish- deputete është nëna e Vlora Çitakut? (Foto)

Ndoshta nuk e dini por dikur nëna e ambasadorës Vlora Çitaku, ka qenë më e njohur se vajza e saj. Nëna e Ambasadorës është ish-deputetja e PDK’së Sala Ahmeti-Citaku, dikur shumë më e njohur se Vlora, por tash suksesin ia ka lenë të bijës. Ajo është terhequr nga jeta publike, duke ia lënë hapesirën Vlores, […]Formacionet zyrtare: Real – Granada

La Liga sivjet fillon me ndeshjen e mbetur të Real Madridit me Granadan. Pas dy javësh pushim djelmoshat e Zinedine Zidane do të kërkojnë fitoren e radhës kundër Granadas, të cilën e kanë mposhtur në përballjet e fundit. Ky është formacioni i Realit, në pritje ai i Granadas:


Berisha nuk ndalet, gol dhe asistim në fitoren e Melbourne (Video)

Sulmuesi kosovar, Besart Berisha ka vazhduar me formë të mirë në Australi. Prishtinasi ka qenë titullar si gjithnjë me skuadrën e tij Melbourne Victory që arriti një fitore të lehtë në udhëtim tek Adelaide United 0-2. Fillimisht në minutën e 26-të, Berisha asistoi bukur tek James Troisi që shënoi një gol spektakolar për 0-1. Ndërkohë […]


Çudia në Mat, bora që bie ditën, “zhduket” në mbrëmje

Reshjet e shumta të dëborës që kanë rënë ditët e fundit veçanërisht në zonat malore, kanë sjellë një situatë të rënduar. Megjithatë, në vendin tonë të gjitha akset kombëtare kanë qenë dhe janë të kalueshme, qoftë edhe me zinxhir. Por duket se bora që ka rënë gjatë ditës, është “zhdukur” gjatë mbrëmjes. Të paktën sa […]


Shqipëria mbulohet nga bora, por shikoni ç’ndodh në Ksamil… (VIDEO)

Ndërkohë që e gjithë Shqipëria është mbuluar nga dëbora, në këtë vend të Shqipërisë bëhet not. Një banor i Ksamilit ka vendosur të sfidojë të ftohtin dhe është hedhur në ujërat e detit Jon. Nuk ka të bëjë me rastin e “Hedhjes së kryqit”, ditë që përkon me pagëzimin e Krishtit, festa e besimtarëve të krishterë. Ai ka postuar nëpërmjet […]


Zbuloni gjininë e foshnjës vetëm me sodë buke!

ër ta bërë këtë testim, së pari duhet t’i derdhni dy lugë gjelle sodë buke në gotë. Pastaj, duhet të shtosh pak nga urina juaj në sodë të bukës dhe pasi ta keni përzier sodën e bukës me urinë, duhet të pritni dhe të shihni se çfarë ndodh me këtë kombinim, transmeton Telegrafi. Nëse përzierja gazon, atëherë është djalë, ndërsa […]