”Fatkeqësia” që ndau binjakët nga Elbasani, vogëlushi-binjakut: Hajde në shtëpi, ndihem bosh pa ty

Historia që u nda me publikun te “E diela shqiptare” ishte shumë e veçante, pasi fliste për dy vogëlushë të vegjël binjakë, të cilët edhe pse në moshë të vogël dinë si t’i ofrojnë dashuri dhe respekt njëri-tjetrit. Po flasim për Brandonin dhe Beniaminin. Dy vogëlushët nga Elbasani, për fat të keq që në moshë të vogël u deshën të përballen […]Ky miliarder ofron 180 milionë dollarë për atë që martohet me vajzën e tij, por vajza ka një problem!

Miliarderi kinez Cecil Chao, po ofron shumën marramendëse të 180 milionëve dollarë për çdo mashkull që do të martohet me vajzën e tij lezbike. 34-vjeçarja Gigi Chao është një lesbike që pret që i ati i saj të pranojë këtë fakt, ndërsa shpreson që ai të ndalojë së tentuari për t’ia ndërruar asaj orientimin seksual. Ajo gjithashtu pret që i […]


Për këtë arsye këngëtarja e “Daba Daba” u martua kaq shpejt

Ditën e djeshme, befasishëm, Nita Krasniqi, këngëtarja e dikurshme e cila njihet për hitet e mëdha për fëmijë, i dha fund beqarisë. Në fillim të 20-tave, ajo kurorëzoi dashurinë me Valton Hotin, konsiderueshëm më i madh në moshë. Dyshja kishin rreth dy vite së bashku por ishte një arsye më e madhe ajo që i […]


Ja se si bisedojnë Ermal Mamaqi dhe Mozzik në mënyrë qesharake (Video)

Mozzik,Kida, Getinjo e Endri ishin të ftuarit e radhës në emisionin ‘Xing’ me Ermal Mamaqin. E në këtë emision, u zhvillua edhe një bisedë mes interesante mes Mozzik dhe Ermalit, shkruan lajmi.net Dyshja kanë folur me gjuhën e ‘zbuluar’ nga Getinjo të cilën e ka përdorë në këngën “Tony Monata” e që është “mnnnmnmnn”. E […]


Këngëtarja e njohur shqiptare merr propozim për martesë ‘live’

Kush nuk do ta dëshironte një të dashur si ajo, megjithatë një djalë i ka pasur idetë më të qarta se sa kaq. Ai i ka bërë një propozim live këngëtares së njohur shqiptare, pikërisht në “Xing me Ermalin”. Ndërsa Ermali lexonte pyetjet e adhuruesve nga Facebook, një nga fansat e Kidës i ka kërkuar […]


Kjo modele e mbuluar, mori vëmendjen e të gjithëve me bukurinë e saj (Foto)

Halima Aden, nga New York Fashion Week ky emër bëhet i njohur.Pas paraqitjes së dizajneve të reja të dizajnerit më kontrovers Kanye West, Aden kaloi në qendër të vëmendjes. Duket se pas atij eventi, karriera e modelimit për Aden do të marrë hov.19-vjeçarja Aden e cila është amerikano-somaleze, e lindur në një kamp në Keni, […]


Berisha shkëlqeu në fitoren e thellë të Salzburgut, kjo është nota e mesfushorit të Kosovës (Foto)

Valon Berisha ka shkëlqyer në kampionatin austriak me Salzburgun Salzburgu shkatërroi skuadrën e Ried, duke e mposhtur me rezultat të thellë 6:1, ku mesfushori i Kombëtares së Kosovës, Valon Berisha, ishte titullar, shkruan Gazeta Express. Valoni luajti gjithë ndeshjen dhe bëri paraqitje të kënaqshme për Salzburgun, i cili u vlerësua me notën 6.9. /Express/


Rrëfehet Adrola Dushi: Nëse vjen ajo ditë nuk kam më arsye të jetoj

Që prej vitit 2012, ku fitoi kurorën e “Miss Universe”, Adrola Dushi ka qenë në qendër të mediave. E bukur, e suksesshme dhe e kompletuar. Ende pa mbushur të 20-tat, bukuroshja shqiptare ka provuar ndjesinë e mrekullueshme e të qenit nënë. Shpeshherë atë e shohim në foto me djalin, Troi i cili duhet thënë se […]