Ja çfarë ndodh nëse i pini gjashtë kafe në ditë

Të pini gjashtë filxhanë kafe në ditë ulë rrezikun e zhvillimit të sklerozës së shumëfishtë, sugjeron një hulumtim. Një studim i 7,000 njerëzve gjeti se u pa një rënie e rrezikut prej 30% nga prekja nga ky kusht, nëse ata pinin më shumë se 900ml kafe në ditë. Kjo sasi, që zbërthehet në gjashtë filxhanë […]E zhgënjyer me turqit, Almeda Abazi falenderon shqiptarët (Foto)

Missi dhe aktorja shqiptare Almeda Abazi, e cila u martua këtë javë në Amerikë me aktorin e famshëm turk Tolgahan Sayisman, ka publikuar një mesazh të thumbues për turqit dhe falënderues për shqiptarët. Mesazhi i saj ishte për të gjithë “miqtë” dhe “shokët” turq, me të cilët ka ndarë shumë në atë vend, por që […]


Këto janë 10 fotot më qesharake në Snapchat

Rrjetet sociale janë bërë së shumë të rëndësishme sa shumë njerëz po jetojnë më shumë ne Facebook, Snapchat dhe Instagram. Jeta e tyre pasqyrohet në mënyrë të  rregullt dhe të pashmangshme në llogaritë përkatëse në këto rrjete. Tendenca për të pasqyruar me foto dhe video thuajse çdo moment të jetës, shpeshherë bën që të fiksohen […]


Epike, çfarë i bë i bëri ky nxënës mësueses së vet (Foto)

Një i ri i quajtur Pedrito ishte gati për të bërë punët e tij të përditshme, kur papritmas drita u ndez në telefonin e tij celular. Ishte zëri tipik i Facebook Messenger kur vjen një mesazh dhe ai e identifikoi çuditshëm dërguesin. Në fillim të semestrit mësuesja u merr numrat e celularit të gjithëve dhe […]


Ja si duhet të grimoheni nëse mbani syze

Nëse jeni nga ata njerëz që mbani syze dhe dëshironi të dukeni sa më bukur, zgjidhni me kujdes llojin e grimit që doni të aplikoni në fytyrë, duke ndjekur me përpikëri rregullat që specialistët e “Makeup-it” ju sugjerojnë. Ngjyrën e tonit të syve, përshtateni me ngjyrën e syve dhe syzeve. Gjatë aplikimit të grimit kujdesuni […]


Studimi: Beqarët janë më pak të prekur nga sëmundjet

Tregimi që deri me tani keni dëgjuar se njerëzit beqarë janë të vetmuar dhe të pakënaqur dhe nuk do të jenë të plotësuar deri sa të gjejnë një partner, nuk del të jetë i saktë. Një studim i fundit nxjerr anët pozitive të të qenit beqarë Studimi i kryer nga Happify, njerëzit beqarë mund të […]


Ja çfarë i ndodh trupit nëse hani mjaltë me hudhër

Hudhra është një nga bimët më të përdorura në kuzhinat e gjithë botës. Ajo ka një shije të veçantë dhe shumë fuqi shëruese. Zakonisht hudhra përdoret e gatuar, por forma e saj e pagatuar e transformon këtë bimë në një ilaç të fuqishëm natyror. Kur është fjala për zemrën, ajo e ndihmon uljen e shtypjes së lartë të gjakut dhe […]Emocionuese: Shikoni reagimin e këtij burri në karrocë pasi merr lajmin se do të bëhet baba (Foto)

Todd Krieger dhe Amanda Diesen u fejuan dhe morën lajmin e shtatzënisë në të njëjtën ditë – por ka shumë më shumë për të festuar për këtë çift, i cili, në një mënyrë a një tjetër, kanë thyer “parashikimet” për të arritur në këtë pikë. Amanda, dikur terapiste në një qendër rikuperimi për të paralizuarit, u njoh me Todd në […]