Barcelona – PSG, befason Enrique

Luis Enrique, trajneri i Barcelonës, ka thënë se nuk është ende i përqendruar për ndeshjen e kthimit ndaj Paris Saint-Germain, në Ligën e Kampionëve, pasi ky takim do të luhet pas një muaji Trajneri i Barcelonës, Luis Enrique ka mbajtur konferencë për media para ndeshje me Leganes, e cila luhet nesër në Camp Nou, nga […]


Më 26 shkurt do të ndodh një ngjarje qiellore

Shkurti do të shënojë kalimin e hënës para diellit duke shkaktuar kështu një eklips të pabesueshëm diellor. Megjithatë, ky fenomen natyror do të mund të shihet vetëm në disa vende – kështu që, çfarë duhet të dimë se a mund ta shohim edhe ne atë? Eklipsi diellor do të ndodh këtë muaj dhe do të […]

SNP: Derisa të ketë serbë në Kosovë , Kosova është Serbi !!

Kurrë nuk guxojmë të harrojmë se Kosova nuk është jona, ka kumtuar sot Partia Popullore serbe (Srpska narodna partija, SNP) lidhur me Ditën e Pavarësisë në Kosovë. “Derisa të ketë serbë, Kosova është Serbi”, theksohet në kumtesën e kësaj partie, transmeton koha.net. Në kumtesë shtohet se “se sot jemi dëshmitarë se po bëhen presione shtesë ndaj Serbisë e serbëve, që […]


Provokimi i gazetares serbe për ditën e Pavarësisë

Serbët gjejnë mënyra të ndryshme për të provokuar qytetarët e Kosovës. Atyre fare nuk u pengon që të drejtojnë provokime nga më të ndryshmet  për kosovarët në sheshet e Prishtinës. Pikërisht kur Kosova po feston nëntë vjetorin e pavarësisë, gazetarja serbe, Jelena Djordevic (RTK2) ka zgjedhur një mënyrë të sajën , me simbolikën serbe me tre gishta.


Terapia me bletë, mrekullia e mjekësisë alternative (Video)

Terapia me anë të thumbimit të bletëve, e njohur ndryshe si “apiterapia”, është një ndër më të përdorurat në mjekësinë alternative. Ajo përdor polenin, helmin e bletëve, pelten mbretërore dhe mjaltin për të kuruar disa sëmundje. Pavarësisht se është proces shumë i dhimbshëm, përfitimet e kësaj terapie janë thuajse magjike. Ky pickim ka shumë veti […]


Ja pse disa njerëz i kanë gjithmonë duart e ftohta

A keni menduar ndonjëherë pse disa njerëz i kanë gjithmonë duart e ftohta? Nëse po, ne e kemi gjetur përgjigjen. Një ilustrues me emrin Nadine Elpis, e ka shpjeguar këtë fenomen në mënyrën më të mirë të mundshme. Ai ka një teori të këndshme mbi këtë çështje, të cilën do ta mësoni përmes ilustrimeve më […]


Pogba: Është magjike të luash kundër vëllait

Paul Pogba ndihet i entuziazmuar për përballjen e tij ndaj vëllait, Florentin. Manchester United është ndeshur me skuadrën francez, Saint-Etienne, në kuadër të Ligës së Evropës, takim këtë që e fituan ‘Djajtë’ me rezultat 3-0. Por, për dikë ky nuk ishte vetëm një takim i thjeshtë, pasi luajti kundër vëllait të tij në një garë […]