Harrojini Ronaldon e Messin, Ibrahimovici i lë prapa me gola (Foto)

Zlatan Ibrahimovic ka vazhduar me formën e mirë te Manchester United Pas tre golave që shënoi në Europa League, ai arriti të gjejë portën sërish këtë vikend. Ibrahimovic shënoi golin e dytë dhe të fitores për Manchester Unitedin ndaj Blackburn Rovers, në kuadër të FA Cup (2:1), shkruan Gazeta Express. Ky ishte goli i 74 për […]


Pagat e tre personave më të paguar në Kosovë sa të ardhurat e 170 familjeve

Pagat e tre personave më të paguar në Kosovë janë të barabarta me ardhurat mujore të 170 familjeve kosovare, apo rreth 700 anëtarëve të tyre. Një këso krahasimi e ka bërë drejtori i Qendrës për Punë Sociale në Komunën e Prishtinës, Vebi Mujku, duke reaguar ndaj fakteve të transmetuara në lajmet e mbrëmjes së KTV-së. […]Ky është burri i Nita Istrefit – kunati i Norës e Erës (Foto)

Nita Istrefi është bërë e njohur falë motrave të saj të famshme, fillimisht Nores e më pas edhe Eres, e cila pushtoj gjithë tregun muzikor. Nita është njohur edhe për stilin e veçantë të të veshurit dhe si një e fiksuar pas modës. Ajo i ka sugjeruar shpesh edhe motrat se si të vishen. Nita […]I kanë shkuar “në shtëpi’, De Biazi takon Roshin e Balajn

Trajneri i përfaqësueses shqiptare, Xhani De Biazi, ka qenë sot vizitor i stërvitjes së Terek Groznit, ku ka ndjekur Bekim Balajn dhe Odise Roshin. Tekniku i përfaqësueses shqiptare ka përfituar nga fakti se ekipi po kryen fazën përgatitore në krahinën e Udines, shumë pranë shtëpisë së tij në Koneljano. Ndaj ai ka udhëtuar sot për […]Cristiano Ronaldo së bashku me Angelina Jolie

Cristiano Ronaldo do të bashkëpunojë me aktoren e famshme Angelina Jolie. Angelina Jolie së bashku me Cristiano Ronaldon. Jo, nuk bëhet fjalë për një çift të ri. Së paku jo në jetën e përditshme. Ata do të marrin pjesë në një serial turk (Hayat Koprusu) që ka për protagonist një familje siriane e ikur nga lufta guerile, përcjell “lajmi.net”. “Do […]


“Lufte” mes Greqisë dhe Truqisë: Anija luftarake turke hap zjarr

Ministria greke e Mbrojtjes ka informuar se një anije patrulle e ushtrisë turke ka hapur zjarr mëngjesin e së premtes në rrethinat lindore të ishullit të Egjeut, Farmakonisi. Sipas saj, autoritetet turke lëshuan një paralajmërim “Navtex” të enjten, për të informuar se do të kryenin manovra ushtarake me municion të vërtetë në zonën lindore të Farmakonisit, mëngjesin e së premtes. […]