“O Rama, o çuni i mamit që u bëre bir kurve”

Deputeti demokrat, Luçiano Boçi, ka ironizuar kryeministrin Edi Rama dhe reagimin e tij në lidhje me dëshminë e Dëshmsitarit X të Partisë Demokratike.

Sipas Luçiano Boçit, vetë Rama e njeh trekëndëshin si mënyrë ekzekutimi e jo si figurë gjeometrike, Europën e sheh si tregu i Ali Demit dhe në fund i thotë se ishte çuni i mamit që u bë bir k*rve.

Reagimi i plotë i Luciano Boçit: PSE NUK VLEN IRONIA E RAMES

Rame sa kohë qe je KryeM.. harrove që “bota është portokall” e rrotullohet dhe vjen një ditë… Ndërsa Trekëndëshin ti “nuk ke faj” që e ngatërron, sepse ende e di që është mënyrë ekzekutimi dhe jo figurë gjeometrike. Sa kohë që je ti K/M, Shqipëria do jetë si në Polin e Veriut, sepse këtu tek ne ngrin nga varfëria, vdes nga ftohtësia e shtetit, të përpin acari idiot i pushtetit dhe qeverinë e zbardh anë e kënd “bora” e kokainës. Sa kohë që je ti ende K/M, Bashkimin Europian ashtu do vazhdosh ta shohësh: si treg fshatar tek Ali Demi. Sepse ti, tek e fundit, bar” po i shet e “miell” po i blen Europës.

Krim po i eksporton e “të kuqe” po i importon. Bën dhe ca matrapazllëqe të tjera me para në dorë e nën dorë, me tē shitura e të blera e sipas zakonit tënd të vjetër, të pëlqen të quajnë “qehajai” i tregut të Ali Demit, alias çuni i mamit që u bë bir k*rve. Ndërsa si li-derr botëror, fli i qetë se je i pankonkurueshëm. p.s ai robi aty (Babalja), është shumëfish më njeri se ty.