Legjenda e skuadrës angleze: Nuk kam vdekur, mjaft gënjyet


Tony Yeboah, hero i skuadrës angleze Leeds United dhe Ganës, i ka mohuar lajmet se ka vdekur.

Të hënën, disa media raportuar se ish-sulmuesi i Ganës dhe Premier Ligës kishte vdekur në një spital në Shtetet e Bashkuara, transmeton Express.

Por Yeboah, më ta parë lajmin ka reaguar, duke kërkuar që kjo të ndalojë.

Madje, ai ka thënë se jo që nuk ka vdekur, por as i sëmurë nuk është.

“Personat pas këtij lajmi duhet të ndalen”, ka thënë 51-vjeçari për radion ganeze Kasapa 30.

“Nuk keni pse t’i përdorni rrjetet sociale për gjëra të tilla. Unë as i sëmurë nuk jam madje”, ka shtuar ai. /Express/