Kuriozitete

Rama përgjigjet për “Shqipërinë e madhe”, batuta që la pa fjalë gazetarët grekë

Në një intervistë për televizionin “Skai” në Greqi, Kryeministri Edi Rama ka folur rreth çështjeve të fundit që kanë prekur aktualitetin midis dy vendeve. Në emisionin “Histori” përballë katër gazetarëve Rama do t’i përgjigjet pyetjeve përballë katër gazetarëve. Intervista vijon duke u ndjekur çast pas çasti në Shqipëriaime.al. Gazetarët grekë e pyesin Kryeministrin Edi Rama për librat në të cilën […]


“BonBon” e Era Istrefit pushton stadiumin San Siro

Një nga hitet më të famshme të këngëtares Era Istrefi “BonBon” ka thyer gjithë kufijtë. Këtë herë Era Istrefi është dëgjuar edhe në stadiumin San Siro përpara përballjes Milan – Inter. Kënga është dëgjuar me zë të lartë në gjithë stadiumin disa minuta para se të fillonte ndeshja Milan Inter e cila përfundoi me barazim 2-2. Në stadium ndodheshin 80 […]


Biznesi i madh i këngëtares së njohur që nuk e keni ditur! (VIDEO)

E madhja e motrave Mustafa, Safetja mund të jetë shumë e angazhuar në sferën profesionale me dasma, koncerte e projekte por krahas të gjithave, nëse nuk e keni ditur ajo operon një biznes të madh. Puna në biznesin në fjalë ka vite që ka nisur teksa puna është zgjeruar me kalimin e kohës. Se për çka bëhet fjalë mund ta […]


Zbulohet e vërteta e videos së tropojanit në Irlandë.

Videoja e truprojes tropojan bëri namin në rrjetet sociale me miliona shikime, e mijëra shpërndarje dhe komente. Në fakt tropojani që punon si truprojë ka qenë sportist i rrjeteve marciale. E pikërisht kjo e shpjegon faktin që ai i shtriu në tokë dy klientët e tij të bezdisshëm. Pamjet e videos janë shpërndarë edhe nga Kompania Amerikane e Armëve Marciale, […]


Rama flet përballë gazetarëve grekë për Çamërin:Një grua 80 vjeçare qante në supin tim dhe thoshte dua të shoh edhe njëherë tokat nga më…

Në një intervistë për televizionin “Skai” në Greqi, Kryeministri Edi Rama ka folur rreth çështjeve të fundit që kanë prekur aktualitetin midis dy vendeve. Në emisionin “Histori” përballë katër gazetarëve Rama do t’i përgjigjet pyetjeve përballë katër gazetarëve. “Lideri shqiptar përgjigjet për çështjen e paktit detar me Greqinë, skenarët e “Shqipërisë së Madhe”, shembjen e shtëpive të grekëve në Himarë, […]


Lind fëmija që duket si plak (Video)

Kjo është foshnja që ka lindur më 25 shtator të këtij viti në Bangladesh, me sëmundjen e Progerisë, e cila të bën të dukesh si një i moshuar Babai i foshnjës është shprehur se gëzon shëndet të mirë dhe nuk ka arsye për t’u brengosur. Fatkeqësisht, foshnjat që lindin me këtë sëmundje, arrijnë të jetojnë vetëm deri në moshën 13-vjeçare. […]


Një krijesë misterioze nga një planet tjetër filmohet nga disa adoleshentë (VIDEO)

Një krijesë misterioze është filmuar duke u larë në një plazh, ndërsa filmimi u bë nga një kalimtar i rastit, i cili pretendon se ishte një “krijesë e huaj”. Tre adoleshentë ishin duke ecur përgjatë një bankine në juglindje të Queensland, kur dalluan një kafshë të çuditshme shumëngjyrëshe duke u përdredhur. Videoja u postua menjëherë në internet ku nisën edhe […]


Babai futet në “Snapchat”, zbulon diçka të rëndë për vajzën e tij dhe i shpëton jetën (FOTO)

Një 13-vjeçare është sëmurë pasi ka marrë ekstazi, ndërsa jeta e saj është shpëtuar nga i ati, i cili pa një video në “Snapchat” ku ajo nuk dukej aspak mirë. Pasi diktoi pamjet shqetësuese, ai thirri nënën e vajzës dhe ngriti alarmin. Adoleshentja u sëmur pasi mori pilula ekstazi dhe menjëherë filloi të kishte probleme me zemrën. Nëna e vajzës […]


Nëse as kjo video nuk jua mbush mendjen ta lini duhanin, asgjë nuk do të mundet

Nëse edhe kjo nuk mjafton për t’ju bërë ta lini duhanin, atëherë nuk jemi të sigurt se çfarë do t’ju bëjë të hiqni dorë. Në këtë video të gërditshme, mund të shihni një ish-duhanpirës që e ka incizuar veten duke kollitur katran të zi. Personi në fjalë tregon se ka konsumuar kanabis dhe cigare për tetë vite, ndërsa së fundmi […]


Kapen qindra UFO duke u larguar nga hëna (Video)

Një teoriciene e konspiracionit pohon se i ka vërejtur qindra UFO duke u larguar nga sipërfaqja e hënës në të njëjtën kohë. Pamjet nga një video, origjina e së cilës nuk dihet, duket se shfaq sipërfaqen e hënës, me anije të panumërta kozmike, që të gjitha duke u nisur njëkohësisht, transmeton Express. Ato mund të shihen në pjesën e poshtme […]