Incidenti që shokoi të gjithë në gjykatën greke, shqiptari me armë qëllon në sallë, polices i bie të fikët dhe…

Një situate si ne filma eshte krijuar nga nje shtetas shqiptar i arrestuar në Gjykatën e Gytheio të Greqisë.

Ai ka kërcënuar me armë ata që e kishin paditur ne sallen e gjyqit.

Shqiptari përfitoi nga mungesa e vëmendjes dhe i mori armën një prej oficereve të policisë që kishte pranë dhe e kërcënoi të largohej.

Në Gjykatë atë ditë ishte edhe djali 5-vjeçar i punonjëses së policisë.

Me armë në dorë, 41-vjeçari iu afrua personit që e kishte paditur për shpifje dhe akuza të rreme dhe sipas dëshmitarëve, ai e shkrepi pistoletën, por ajo nuk punoi fatmirësisht.

Mësohet se nga ky incident nuk pati asnjë të lënduar vetëm terror.

Efektivët e policisë ndërhynë për t’i marrë armën dhe e arrestuan shqiptarin.

Por mësohet se punonjësja e policisë të cilës ai i mori armën, humbi ndjenjat kur pa se 41-vjeçari iu afrua fëmijës së saj të mitur.

Emri i shqiptarit nuk dihet. Por mediat greke shkruajnë se ai ka qenë i dënuar më parë për rrëmbim të fëmijëve dhe kontrabandë te paligjshme.