Gati për dëborë? Ja zonat që do të zbardhen sonte pas mesnatës (FOTO LAJM)

Mund të ju duket e pabesueshme, por sonte pritet të ketë reshje dëbore.
Sipas parashikimeve, pas mesnatës priten reshje dëbore në zonat malore në Veri dhe Lindje të vendit.
Temperaturat në zonat e thella malore gjatë orëve të para të së shtunës, ulen nën 0°C, në zona të veçanta deri – 4°C.
“Meteoalb” ka publikuar edhe “hartën e dëborës”, ku identifikohen zonat ku pritet të ketë reshje bore me fillimin e së shtunës