E pabesueshme, UEFA merr vendimin e papritur për Ramosin

Ramos la shakllët e stadiumit për të zbritur në tynelin e stadiumit në ndeshjen kundër Juventusit ku madrilët po humbisnin 3-0.

Nga të gjitha palët pritej dënimi i Realit me një ndeshje pezullim për shkak të këtij gjesti, por papritmas ata kanë marrë vendimin për të mos e pezulluar kampitenin e madrilenëv, përcjell Albeu.com.

Kjo do të thotë se Sergio Ramos do të luajë në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve kundër Bayern Munich. Kjo pasi UEFA nuk ka hapur procedurë disiplinore kundër prezencës së kapitenit të Real Madridit në tunelin e stadiumit. Lojtari nuk ka shkelur fushën dhe nuk është ulur në pankin, ai ka qëndruar në shkallët e tunelit dhe kjo për UEFA mjafton për ta deklaruar të pafajshëm.