Aktualitete


Cana në Londër, arsyeja është speciale

Në Londër do të shfaqet për herë të parë dokumentari ‘Triumph’, dedikuar asaj çfarë ndodhi dhe çfarë solli ndeshja Serbi-Shqipëri, e 14 tetorit 2014. Dokumentari do të shfaqet në kinemanë “The Prince Charles Cinema”, ku të gjithë të pranishmit do të kenë mundësi të takojnë dhe t’i drejtojnë pyetje edhe ish-kapitenit, Lorik Cana. Me regji […]


Marramendëse, ja çfarë mund të bëjë makeup-i

E frikshme, po aq sa mahnitëse… Makeup-i mund të ndryshojë plotësisht dukjen tuaj, mjafton të jeni të vëmendshme se si të përdorni atë, shkruan lajmi.net Gjithsesi, çdo grua është e bukur edhe në thjeshtësinë më të madhe të saj, megjithatë hidhni një shikim videos më poshtë. Marramendëse! /Lajmi.net/


Koci: Kam informacion që aktakuza e parë në Gjykatën Speciale është dorëzuar

Avokati dhe njohësi i çështjeve juridike, Arianit Koci i ka thënë “arbresh.info” se aktakuza e parë e kësaj gjykatë veç është dorëzuar. Koci thotë se presidenti Hashim Thaçi do të jetë pjesë e kësaj gjykate, por si dëshmitar. “Tani, infrastruktura ligjore dhe logjistika e Gjykatës Speciale janë përfunduar, dhe besoj që pas vitit të ri, […]


Formacionet zyrtare: Sevilla – Liverpool

Sevilla dhe Liverpool kanë publikuar formacionet zyrtare. Ndeshja fillon prej orës 20:45, përcjellë “Lajmi.net”. Sevilla: Rico, Lenglet, Yedder, Banega, Geis, Pizarro, N’Zonzi, Sarabia, Escudero, Nolito, Mercado. Liverpool: Karius, Wijnaldum, Lovren, FIrmino, Coutinho, Salah, Gomez, Henderson, Klavan, Moreno, Mane.


Formacionet zyrtare: APOEL – Real Madrid

Ndeshja fillon prej orës 20:45. APOEL-i dhe Real Madridi kanë publikuar formacionet zyrtare. Ndeshja fillon prej orës 20:45, përcjellë “Lajmi.net”. APOEL: Real Madrid: K. Casilla, Carvajal, Varane, Nacho, Ronaldo, Kroos, Benzema, Modric, Marcelon, Lucas V., Asensio.


Griezmann – PSG, “bombë” nga Franca

Në orët e fundit fuqishëm në garë është futur PSG. Zhvillime të jashtëzakonshme rreth Antoine Griezmann. Në orët e fundit fuqishëm në garë është futur PSG, përcjellë “Lajmi.net”. “Calciomercato” shkruan se përkundër faktit që PSG ka shpenzuar 402 milionë euro për Neymar dhe Kylian Mbappe, gjiganti francez do të bëjë edhe një sforco të madhe […]


Pepe “tronditë” tifozët e Realit me deklaratën e fundit

Dëshira ime që është që Ronaldo të vijë te Beshiktashi”. Pepe i kërkon Cristiano Ronaldos të nënshkruajë për Besiktasin. Kjo është kërkesa e “çmendur” e portugezit për bashkëkombasin e tij, përcjellë “Lajmi.net”. “Dëshira ime që është që Ronaldo të vijë te Beshiktashi”, u shpreh Pepe për “CNN”. “Ai është një person që e respektoj në […]Formacionet zyrtare: Man City – Feyenoord

Ndeshja fillon prej orës 20:45. Manchester City dhe Feyenoord kanë publikuar formacionet zyrtare. Ndeshja fillon prej orës 20:45, përcjellë “Lajmi.net”. Man City: Ederson, Walker, Danilo, Sterling, Gundogan, Aguero, Mangala, De Bruyne, Silva, Otamendi, Toure. Feyenoord: Jones, Beek, Haps, Boetius, Vilhena, Larsson, Diks, Berghuis, Tapia, Amrabat, Toornstra.