Aktualitete


Si të humbisni kilogramët në mënyrë argëtuese

Asnjë dietë nuk bën aq shumë mrekulli, që sipas kërkuesve nuk ekzistojnë, por dhe pak sakrifica, vakte me kalori të mjaftueshme dhe shumë lëvizje. Më shumë seks Përveç faktit që është argëtues, seksi ndihmon edhe për të humbur peshë. Gjatë orgazmës në organizmin e njeriut sekretohet endorfina, e cilu shkakton ndjenjë të njëjtë me atë […]


Çfarë tregon gjatësia e gishtërinjve për personalitetin tuaj?

Është një test i thjeshtë me të cilin mund të kuptoni më mirë veten dhe ata rreth jush. Është shumë e lehtë për ta bërë këtë test. Shikoni dorën tuaj dhe e krahasoni gjatësinë e gishtit tuaj tregues dhe atë të unazës. Gishti juaj tregues është më i shkurtër se sa gishti i unazës Njerëzit […]


Sekreti është në duar të meshkujve

Edhe kur nuk janë të vetëdijshme për këtë, dama, me rastin e njohjes, do të pyesë veten se a dëshiron t’i lejojnë ato duar të kenë qasje në trupin e vet. Meshkujt me gishtin e unazës më të madh se gishti tregues, kanë shanse më të mëdha te damat, sepse konsiderohen raste të mira kur […]


Shkarkohet Zidane, Wenger në Real Madrid? (Foto)

Sipas “L’Equipe”, presidenti i Real Madridit, Florentino Perez po mendon që Zinedine Zidanin ta zëvendësoj me Arsen Wengerin Pas tre barazimeve të njëpasnjëshme, Florentino Perez po mendon që Zinedine Zidanin ta zëvendësoj me Arsen Wengerin, shkruan e përditshmja sportive franceze, “L’Equipe”. Sipas kësaj të fundit, Perez i beson shumë Zidanit, i cili ia fitoi Ligën […]