Aktualitete

Ronaldo transferon shokun e tij në Serie A (FOTO)

Qendërmbrojtësi i Cagliarit, Bruno Alves ka bërë të ditur se Cristiano Ronaldo e bindi që të transferohej tek skuadra e promovuar në Serie A, gjatë afatit kalimtar të verës. Alves ishte pjesë e skuadrës së Portugalisë që triumfoi në “Euro 2016”. Por, pas përfundimit të garës në Francë, ai nënshkroi me Cagliarin, si futbollist i […]Super Bernard Berisha, tjetër gol në kampionatin rus

Bernard Berisha ka vazhduar me formën e tij të mirë në Rusi. Mesfushori i Përfaqësueses së Kosovës ka shënuar edhe një gol me skuadrën e tij Anzhi Makhachkala. Anzhi ishte mysafire tek Krylya dhe Berisha nuk e nisi ndeshjen nga minuta e parë duke un inkuadruar në minutën e 75-të, kur skuadra e tij po […]


Vllasi: Kosova t’i ndërpres bisedimet me Serbinë

Arrestimi i nënkolonelit Nehat Thaçi, drejtor rajonal i Policisë së Kosovës në Mitrovicë, nga ana e autoriteteve të Serbisë ka ngjallur shumë reagime. Arrestimi i Thaçit po konsiderohet rast politik e që ka ndërlidhet me luftën e fundit në Kosovë. Ish-politikani dhe njëherësh avokat, Azem Vllasi thotë se arrestimi i tij po bëhet në mënyrë […]


Lëndohet Modric, në dyshim me Kosovën?

Luka Modric është lënduar dhe këtë gjë e ka konfirmuar skuadra e tij Real Madrid. Ylli kroat ka humbur ndeshjen e La Ligas që Real Madrid do ta zhvillojë në shtëpi ndaj Eibarit. Lajmin e ka konfirmuar vetë gjiganti spanjoll nëpërmjet një postimi në rrjetin social ‘Twitter’. Lëndimi i kroatit në stërvitje mund t’ia humbë […]


Veliu tregon ku po i “dhemb” opozitës

Partive opozitare po u dhëmb pse Lidhja Demokratike e Kosovës, po udhëheq me Qeverinë e vendit. Krejt kundërshtimi i opozitës, sipas krerëve të LDK-së, ka të bëjë më një lloj mllefi të opozitës ndaj LDK-së. Agim Veliu, nënkryetar i kësaj partie, e vlerëson të pakuptime këtë qasje të opozitës ndaj Qeverisë. Ai ka ftuar opozitën […]


Arsenal – Cazorla, çfarë është duke ndodhur?

Drejtuesit e Arsenalit ende nuk i kanë ofruar kontratë të re mesfushorit spanjoll, Santi Cazorla. E ardhmja e Santi Cazorlas në Arsenal është e paqartë. Drejtuesit e klubit londinez ende nuk i kanë ofruar kontratë të re mesfushorit spanjoll. Ish anëtari i Malagas ka kontratë me Arsenalin deri në fundit të sezonit, por deri më […]


Çfarë po bën kështu Morata me të dashurën e tij? (Foto)

Dëshiroi apo nuk dëshiroi e dashura e Alvaro Moratas, Alice Campello, ajo do të shkojë me spanjollin në vende të ndryshme. Nëse jo me hatër, Morata mund të përdorë mënyra të ndryshme, ashtu si në fotografinë e më poshtme, përcjell Gazeta Express. “Kur e dashura juaj nuk dëshiron të shkojë në kinema dhe ju po!”, […]


“Lulëzojnë” martesat për letra, të shqiptarëve me “plakat” e Luksemburgut

Prejse Shqipëria, Bosnja, Kosova, Maqedonia, Mali i Zi dhe Serbia janë shpallur nga BE-ja si vende të sigurta, në Luksemburg po “lulëzojnë“ martesat fiktive, shkruan luxprivat.lu. Ministrat dhe kryebashkiakët ende nuk kanë dhënë ndonjë shenjë kundërshtimi, ndërkohë që edhe për laikët e çështjeve administrative është fare e lehtë të kuptohet motivi i këtyre martesave. Si […]